Close

"KOLİ ÖLÇÜLERİMİ NASIL HESAPLARIM?" SORUSUNUN CEVABI İÇİN...

Gördüğünüz üzere, aynı dili konuşabilmek adına en, boy ve yükseklik kısımlarının tam olarak hangi noktaları ifade ettikleri açık bir şekilde görülmektedir.

Bize ihtiyacınız olan koli ölçülerini bu görsele göre verebilirseniz, tam olarak nasıl bir koli istediğinizi net bir şekilde anlayabiliriz.

Ayrıca ihtiyacınız olan kolinin bu ölçülerini KOLİNİN İÇ ÖLÇÜSÜ gibi düşünebilirsiniz.

İçerisine konulacak ürün ya da ürünlerin ne olduğunu bilmek, bizim açımızdan kolinin kalitesi ve sağlamlığı konusunda netlik oluşturacaktır.

Ürünün cinsine göre ihtiyacınız olan oluklu mukavva kalınlığını ve uygun olan dalgaları bu bilgiye göre düşüneceğiz. Ayrıca koli içinde ihtiyaç olan boşluk paylarını da hesaplanması gerekmektedir.

İçine koyacağınız ürün ya da ürünler için koli ölçüsü çıkarmak adına, öncelikle düz bir zeminde koli içerisine koyacaklarınızı dizmeli ve sanki koli içerisinde duruyormuş gibi yukarı bakar vaziyette ölçüleri alınmalıdır.

Koyacağınız ürün ya da ürünlerin rahatlıkla çıkabilmesi adına vermiş olduğunuz ölçünün doğruluğu önemlidir. Ayrıca ürün kalın balonlu naylon bir koruma içine konulup sarılacak mı? gibi sorularında cevapları belli olmalıdır. Ona göre boşluk payları hesaplanacaktır.

Siz ürünlerin ham iç ölçülerini net bir şekilde çıkarttıktan sonra, ilgili müşteri temsilcimiz size hali hazırda yol gösterecektir.